cihatdagli on Sunday December 27th, 2020

Bvlgari Otel, ambargoyu deliyor

Lüksün simge markalarından Bvlgari’nin otel zinciri Türkiye’den önce Kuzey Kıbrıs’a giriyor. Kıbrıslı işadamı Yılmaz Bektaş’ın 460 milyon dolara yapacağı otelde modeller çalışacak

Son dönemde Kuzey Kıbrıs’a yapılan lüks otel projelerine bir yenisi daha ekleniyor. Lüks otel markalarından Bvlgari Otel, Türkiye’den önce Kuzey Kıbrıs’a geliyor. Kuzey Kıbrıslı işadamı Yılmaz Bektaş tarafından 460 milyon dolarlık yatırımla yapılacak yatırım aynı zamanda adanın ilk 7 yıldızlı uluslararası markası olacak.Çatalca bölgesinde yapılacak yatırımda standart odalar olmayacak, 250 suit ve 20 kral dairesi, 19 özel villa, golf sahası ve gece kulüpleri yer alacak. Otelin kral daireleri Bvlgari tarafından özel olarak tasarlanacak. Konsept projesi Bülend Özden Desing, CM Mimarlık ve Mete Buyurgan tarafından yapılacak otelin inşaatını ise İtalyan inşaat şirketi CMC de Ravena yapacak. Yatırım 16 ayda tamamlanarak teslim edilecek. Otelin mimarı Bülend Özden, otelin önündeki denize 6 metreye kadar müşterilerin ayağını incitmeyecek özel taşların yerleştirileceğini söyledi.

CAVALLI İLE GÖRÜŞÜYOR
Özden aralarında Cavalli gibi işletmelerin bulunduğu 5 ünlü restoranın da yer alacağı yatırımda odaların büyüklükleri 120 ile 2 bin metrekare arasında değişeceğini söyledi. Resepsiyondan müşteri hizmetlerine kadar tüm çalışanlar ise eski modellerden seçilecek. Her hafta otelde özel bir moda haftası düzenlenecek. Bunun yanı sıra müşteriler havaalanında beyaz Rolls Royce’larla alınacak. VIP müşterileri karşılamak için ise 3 adet özel jetin hazır bulundurulacak. Bu arada müşterilerin otel görevlilerine ulaşabilmesi için ellerine bir çağrı cihazı verilecek.